Zurnachat.Com forum, zurna, chat, sohbet, arkadaş, sesli, canlı, bedava, site  

Go Back   Zurnachat.Com forum, zurna, chat, sohbet, arkadaş, sesli, canlı, bedava, site > Sohbet-i Divan > Güzel Sözler

Submit Thread >  Add to Tagza.com: Social Bookmarking site Submit to AddThisTo Submit to Digg Submit to Reddit Submit to Furl Submit to Del.icio.us Submit to Google Submit to Yahoo! This Submit to Technorati Submit to StumbleUpon Submit to Spurl Submit to Netscape  < Submit Thread

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 15 Ağustos 2009, 22:01   #1 (permalink)
Uzman

Standart GüzeL DuaLaR & GüzeL Dua Sözleri & Günahlarımızdan Arındıracak Dualar

Rabbim binbir günah ile kapina geldim sana sigindim sana dayandim sanadir tüm ...ayetim sanadir sarilisim sanadir sevgim.

Elimde sahadet karanfilleri kalbimde pisman olmus bir cocukla önünde diz cöküyorum.

Sen esirgeyen sen bagislayan sen affedensin affet bizi Allah'im.

Her sabah uyaniyorsa gözlerimiz her sabah yeni bir gün doguyorsa mevsimler degisiyor ve biz buna sahid oluyorsak bize tevbe etmek icin yeni bir firsat daha verdigin icin sana hamd ile tesekkür ediyoruz.

Ilahi bizi gözleri kör bakan kulagini tüm seslere kapamis kalbindeki sicakligi yitirmis insanlik zincirinin cürük bir halkasi eyleme.

Senden baska kimsemiz yok ilahi önünde diz cökecegimiz ugruna sevda sarkilari besteleyecegimiz yolunda canimizi verecegimiz gözyaslarimizi huzurunda utanmadan dökecegimiz kimsemiz yok senden baska...

Ben Atatürk Kızıyım Beni Anlamayanı Bilim Bile Anlamaz Cünkü Ben Atatürk Kızıyım & Osmanlı Torunuyum
Ben Tarih Yazdırırım !!!
Gizem isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)   Alıntı ile Cevapla
zurna, chat, sohbet, hemen, bağlan,
Zurnachat Tıkla Sohbet-Chat 'e Başla
Alt 15 Ağustos 2009, 22:01   #2 (permalink)
Uzman

Eger sevgini yüregimizden alirsan biz kaybedenlerden oluruz ebedi azabini hak edenler arasinda saf tutariz bize aci bize merhamet et bizi yolu dosdogru olanlarin kervaninda yolcu kil rabbim.

Allahim kalbimizi sana adiyoruz su dünyanin acilarina kederlerine yenilmeden senin rizan icin sirf senin icin kalbimizi sana adiyoruz adagimizi kabul buyur.

Bize gönül dilini ögret bize sana gitmeyen yolun sarp bir yokus kainatin dehlizlerinde ebedi bir kaybolus oldugunu anlat.

Bize kucagini ac ey merhametlilerin en merhametlisi bizi sevginle kusat bizi birakma!

Bizi teslim etme bizi senden koparacak olan hic bir seye teslim etme!

Bugün hüzün tasiyorsa gözlerimiz bugün kaniyorsa yaralarimiz bükükse halen boynumuz biliyoruz ki senden geldi narinada nurunada kucak aciyor riza gösteriyoruz.

Ben Atatürk Kızıyım Beni Anlamayanı Bilim Bile Anlamaz Cünkü Ben Atatürk Kızıyım & Osmanlı Torunuyum
Ben Tarih Yazdırırım !!!
Alt 15 Ağustos 2009, 22:02   #3 (permalink)
Uzman

Ilahi darilma yeterki sen bize darilma yeterki sen bizi unutma düzenin kana susayan carki arasinda kan revan icinde kalsada bedenimiz hor görülsek iskence görsekte sen bizimleysen asla müteessir degiliz.

Allahim! Bizi namazi duasi ibadeti yasami ve ölümü senin icin olanlardan kil bizi affet bizi bagisla...

Amin...

Ya Rabbi!

Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam derim ki: Allah birdir Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ben Tarih Yazdırırım !!!
Alt 15 Ağustos 2009, 22:03   #4 (permalink)
Uzman

Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

imanımı gönülden tazeleyerek ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ey diri olan!

Ey ebedi var olan!

Ey izzet ve ikram sahibi olan!

Ey gücün şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!

Halimi düzelt işlerimi güzelleştir beni bela ve fakirliğin acılarından koru düşmanların şerrinden şeytanın aldatmasından nefsin arzularından saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!

Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!

ömrümün son zamanlarında ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki Allah birdir ve yine şehadet ederim ki Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

AMiN

Ben Tarih Yazdırırım !!!
Alt 15 Ağustos 2009, 22:04   #5 (permalink)
Uzman

Allahım! Yüce huzurunda içimi dökmeyi diliyorum; müsadeni istirham ediyor Senin en son ve en büyük elçin Hazreti Muhammed’e ve aile efradına salât ü selam ederek başlıyorum.
Rabbim Senin yardımına müracaatta bulunuyor ve Sana tevekkül ediyorum. Ne olur ne dünya ne de âhiret meselelerinde beni aczım fakrım ve çaresizliğimle başbaşa bırakma!
Ey buraların ve ötelerin Rahman ve Rahîm Rabbi! İşte kulluğumla kapına geldim ve huzurunda dileniyorum.. zelîlim.. esirinim.. zayıfım.. muhtacım.. iflas etmiş bir çaresizim ey bütün kâinatı yaratıp arızasız devam ettiren Rabbim!
Bahtsızım ama kapındayım ey yardım talebinde bulunanların taleplerini karşılayan Sultanlar Sultanı!
Gamlıyım kederliyim fakat kapındayım ey tasalı gönüllerin hüznünü gideren Hilm Sahibi!
İsyankarım lâkin Senin istediğin iyi ve sadık kimselerden olabilmeyi umarak kapına geldim. Geldim ve günahlarımı huzurunda ikrar ediyorum ey Erhamürrâhimîn!
Hatalarımın farkında olarak kapına dayandım ey günahları mahvedip günahkar kullarını affeden Rabbim!
Kusurlarımı ve affına olan ihtiyacımı huzurunda bir kez daha itiraf ediyorum ey Rabbülâlemîn!
Nefsine zulmetmiş bir zavallı olarak kapının tokmağına dokunuyorum ey zulmedenlerin bile rahmetini umduğu Rabbim!
Çok cürümler işledim; acınacak bir halim var. Ben de yüce divanında yere kapaklanıyor boynumu büküyorum.
Yüce Mevlâm! Merhametini esirgeme n’olur! Ben günahkarım Sense bağışlayansın! Günahkar kulları Senden başka kim bağışlayabilir?!
Mevlâm Mevlâm! Sen yüceler yücesi yegane Rabbsın bense zavallı bir abdim! Abdine Rabbinden başka kim merhamet edebilir?!
Mevlâm Mevlâm! Sen her şeyin sahibi olan Mâlik-i Hakîkîsin; bense Senin nihayetsiz mülkünde zavallı bir köleyim! Bir köleye onun Sahibinden başka kim şefkat gösterebilir?!
Mevlâm Yüce Mevlâm! Azîz olan Sensin bense zelîlim. Zelîlleri düştükleri zilletten Azîz olandan başka kim çıkarabilir?!
Mevlâm Mevlâm! Gerçek güç ve kuvvetin hakikî sahibi Sensin. Bense pek zayıf ve güçsüzüm. Zayıf ve güçsüzlere Güç ve Kuvvet Sahibinden başka kim inayet edebilir?!
Mevlâm Mevlâm! Kerem Senin şanındır; Kerîm de yalnız Sensin. Bense serseri bir zavallıyım. Düşmüşlere Kerem Sahibinden başka kim lütufta bulunabilir?!
Mevlâm Ulu Mevlâm! Rızık hazinelerinin sahibi Rezzâk-ı Hakîkî Sensin. Bense Senin rızkına her zaman muhtacım! Beni Senden başka kim doyurabilir ve kim rızıklandırabilir?!
geri boş çevirme!..

Ben Tarih Yazdırırım !!!
Alt 15 Ağustos 2009, 22:06   #6 (permalink)
Uzman

ona fazlasıyla layık ve müstehakım. Öyle olsam da Senin beni affedeceğine olan inancım katî ümîdim de tamdır; zira Sen düşenlerin günahlarını bağışlama şanına en çok yaraşan yegane Zat’sın. Bu kıtmir kulunu da bağışla ey Merhametlilerin En Merhametlisi ve ey Yardım Edenlerin En Hayırlısı!
Allah yeter ve O’ndan güzel vekîl de yoktur. O’nun dostluğu da bambaşka yardımı da bambaşkadır.
Yüce Rabbim! İnsanların en hayırlısı olan Habîbin Hazreti Muhammed’e âline ve ashabına salât ü selam ederek bu dileklerimi gerçekleştirmeni Senden niyaz ediyorum! Lütfen beni ulu

Ben Tarih Yazdırırım !!!
Alt 15 Ağustos 2009, 22:11   #7 (permalink)
Uzman

Ey Resûl-i Ekremim! Benim kullarım "Rabbi-miz uzakta mıdır yakında mıdır?" diyerek sana beni sordukları zaman sen onlara cevap ver ki: Ben onlara pek yakınımdır. Bana duâ eden kulumun duasını kabul ederim. Duâ ettiğinde benden duâlarının kabulünü istesinler. Ve bana îman etsinler. Umulur ki onlar îmanları ve duâları sebebiyle doğru yola vâsıl olurlar ve irşâd olunurlar. "(Bakara Sûresi 186)
Fahr-i Râzî Kâzı Beyzâyi ve Hâzin'in beyânlarına göre ashâb-ı kiramdan bazı kimselerin: "Ya Re-sûlallah! Rabbimiz bize yakîn ise hafif sesle yahud gizlice duâ edelim. Eğer uzak ise yüksek sesle duâ edelim" demeleri üzerine bu âyet-i celîlenin nâzil olduğu mervîdir.

Başka bir rivâyette ise yahûdilerin: "Yâ Muhammed -sallallahu aleyhi ve sellem-! Sen yer ile gök arasını pek uzak haber veriyorsun. Rabbimiz duâmızı nasıl işidir?" demeleri üzerine nâzil olduğu mervîdir. Bu sebeb-i nûzullere göre âyetin ma'nası şöyle olur:

"Ey Resûlüm! Benim kullarım sana benim evsâfımdan suâl edip Rabbimizin lutfu bize yakın mı? Duâmızı gizlice kendi içimizde mi yapalım? Yoksa uzakta mı? Duamızı yüksek sadâ ile yapalım? dediklerinde: "Sen onlara Benim tarafımdan cevâb ver. Ben onların gizli duâlarını işitirim. Zira Benim ilmim onlara pek yakındır. Binâenaleyh onların işlerini bilip sözlerini işiterek hallerine muttali' olduğumdan duâ eden kimsenin duâsı ihlâs üzere olursa icâbet ederim. Şu hâlde onlar benden icâbet talep etsinler. Ben de onlara icâbet ederim. Senin vâsıtan ile onları îmana davet etdiğimde derhal îman etsinler. Zîra ben onların duâlarına icabet edince onların da benim da'-vetime icabet ve emrime itaat etmeleri vâcibdir ve onlar davetime icabetle doğru yolu muhakkak bulurlar."

Ben Tarih Yazdırırım !!!
Alt 15 Ağustos 2009, 22:12   #8 (permalink)
Uzman

l- “Ey Rabbimiz Bizi sana teslim olanlardan kıl neslimizden de sana teslim olan bir ümmet çıkar bize ibadet yerlerimizi göster tövbemizi kabul et zira tövbeleri kabul eden çok merhametli olan ancak sensin.” ( Bakara- 28 )

2- “Ey Rabbimiz Bize dünyada bir iyilik ahirette bir iyilik ver. Bizi ateş azabından koru.” ( Bakara- 201 )

3- “Ey Rabbimiz Unutursak veya hataya düşersek bizi hesaba çekme(yarlığa).Ey Rabbimiz Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme.” ( Bakara- 285 )

4- “Rabbimiz Bizim gücümüzün yetmediği işlerden bizi sorumlu tutma bizi affet bizi bağışla bize acı. Çünkü sen mevlamızsın. Kâfir kavimlere karşı bize yardım et.” ( Bakara- 286 )

5- “Rabbimiz Bizi doğru yola ilettikten sonra kalplerimizi eğriltme. Bize tarafından rahmet bağışla. Eminiz ki lütfü en bol olan sensin.” (Âli İmran-

6- “Rabbimiz Gelmesinde şüphe edilmeyen bir günde insanları mutlaka toplayacak olan Sen’sin. Allah asla sözünden dönmez.” ( Âli İmran -9 )

7- “Ey Rabbimiz İman ettik öyleyse bizim günahlarımızı bağışla bizi ateş azabından koru.” ( Âli İmran -l6 )

8- “Rabbimiz İndirdiğine inandık ve Peygamber’e uyduk Şimdi bizi (birliğini ve peygamberlerini tasdik eden)şahitlerden yaz.” ( Âli İmran- 53 )

9- “Ey Rabbimiz Günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlığımızı bağışla ayaklarımızı (yo1undan) kaydıma kâfirler topluluğuna karşı bizi muzaffer kıl.” ( Â1i İmran-147 )

10- “Rabbimiz Sen bunu boşuna yaratmadın. Seni tesbih ederiz. Bizi cehennem azabından koru.” ( Âli İmran -191 )

11- “Rabbimiz doğrusu sen kimi cehenneme koyarsan artık rüsva etmişsindir. Zalimlerin hiç yardımcıları yoktur.” ( Âli İmran- 192 )

Ben Tarih Yazdırırım !!!
Alt 15 Ağustos 2009, 22:13   #9 (permalink)
Uzman

12- “Ey Rabbimiz Gerçek şu ki biz “Rabbinize iman edin” diye seslenen bir davetçiyi (Peygamberi Kur’anı) işittik. Artık günahlarımızı bağışla kötülüklerimizi ört ruhumuzu iyilerle beraber al ey Rabbimiz.” ( Âli- İmran- 193 )

13- “Rabbimiz’ bize peygamberlerin vasıtasıyla vaat ettiklerini de ikram et ve kıyamet gününde bizi perişan etme: Şüphesiz sen vaadinden caymazsın.” ( Âli- İmran -194 )

14- “Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik eğer bizi bağışlamaz ve bize acımazsan mutlaka ziyan edenlerden oluruz.” ( Araf- 23 )
15- “Lutfedip hidayetiyle bizi buna(bu nimete) kavuşturan Allah’a hamdolsun Allah bizi doğru yola iletmeseydi kendiliğimizden doğru yolu bulacak değildik. Andolsun ki Rabbimizin elçileri gerçeği getirmişlerdir.” ( Araf- 43 )

16- “Ey Rabbimiz! Bizi zalimler topluluğu ile beraber bulundurma!” ( Araf- 47 )

l7- “Rabbimiz! Bizimle kavmimiz arasında adaletle hükmet. Çünkü sen hükmedenlerin en hayırlısısın.” ( Araf- 89 )

l8- “Rabbimiz üstümüze sabır yağdır ve bizi müslüman olarak öldür.” ( Araf- l26 )

l9- “Allah’a dayandık. Ey Rabbimiz bizi. O zalimler topluluğuna bir fitne (konusu) yapma. Ve bizi rahmetinle 0 kâfirler topluluğundan kurtar.” ( Yunus 85-86 )

20- “Ey Rabbim beni ve soyumdan gelenleri namazı devamlı kılanlar eyle. Ey Rabbimiz duamı kabul et! ( İbrahim-40 )

21- “Ey Rabbimiz (amellerin) hesap olunacağı gün beni ana-babamı ve mü’minleri bağışla.” ( İbrahim- 4l )

22- “Rabbimiz Bize tarafından rahmet ver ve bize şu durumumuzdan kurtulacak yolu hazırla.” ( Kehf- 10 )

23- “Rabbimiz Biz iman ettik öyleyse bize acı. Sen merhametlilerin en iyisisin.” ( Mü’minun 109 )

24- “Rabbimiz Cehennem azabını üzerimizden sav. Doğrusu onun azabı gelip geçici bir şey değildir.” ( Furkan- 65 )

Ben Tarih Yazdırırım !!!
Alt 15 Ağustos 2009, 22:13   #10 (permalink)
Uzman

25- “0rası cidden ne kötü bir uğrak ne kötü bir konaktır.” ( Furkan- 66 )

26- “Rabbimiz bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve zürriyetler bağışla ve bizi takva sahiplerine önder kıl.” ( Furkan-74 )

27- “Bizden tasayı gideren Allah’a hamdolsun. Doğrusu Rabbimiz çok bağışlayan çok nimet verendir.” ( Fatır- 54 )

28 “Rabbimiz bizi ve iman ile daha önce bizi geçmiş din kardeşlerimizi bağışla kalplerimizde iman edenlere karşı hiç bir km bırakma. Rabbimiz Şüphesiz ki sen çok şefkatli çok merhametlisin.” ( Haşr- 10 )

29- “Rabbimiz Sana dayandık sana yöneldik. Dönüş sanadır.” ( Mümtehine-4 )

30-”Rabbimiz Bizi inkâr edenler için bir fitne kılma bizi bağışla Ey Rabbimiz yegâne galip ve hikmet sahibi ancak sensin.” ( Mümtehine-5 )

31- “Ey Rabbimiz Nurumuzu tamamla bizi bağışla çünkü sen her şeye kadirsin.” ( Tahrim- 8 )

32- “Başıma bu dert geldi. Sen merhametlilerin en merhametlisisin.” ( Enbiya- 83 )

Ben Tarih Yazdırırım !!!

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil